رویدادها
01

تنفس خود را بهبود ببخشید!

ez-air
تنفس یکی از اساسی ترین کارکردهای فیزیولوژیکی محسوب می شود. به صورت خیلی ساده هنگام دم، ریه ها از هوای محیط اطراف انباشته شده و تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن رخ می دهد و در هنگام بازدم دی اکسید کربن به هوای اطرافمان آزاد می شود. این چرخه در هر دقیقه بارها اتفاق می افتد. تنفس کارامد شامل حداکثر میزان اکسیژنی است که با کمترین تلاش وارد ریه ها شود.
ما معمولا در اکثر اوقات بدون هیچ توجهی به طور خودکار نفس می کشیم. تمرین کردن و به کار بردن تمرینات تنفس ارادی عمیق و آهسته می تواند برای سلامتی مفید بوده و به کاهش اثرات استرس بر روی سیستم بدن ما کمک کند. مدت زمان دم و بازدم و به طبع آن تعداد تنفس در هر دقیقه می تواند در تنظیم HRV کمک کننده باشد. تحقیقات نشان داده است در صورتی که نسبت بازدم به دم در تنفس 2 به 1 باشد می توان به HRV بهینه دست یافت.
EZ-AirThe EZ-Air respiration pacerنرم افزاری است که به شما اجازه می دهد مدت تنفس خود را تنظیم نمائید. ویژگی هایی نظیر نرخ تنفس متغیر برای دست یابی تدریجی به مقدار ایده آل و نیز تنظیماتی برای انجام این تمرینات در فواصل مشخص به صورت خودکار از دیگر قابلیت های این نرم افزار می باشد.
EZ-AirEZ-Air Plus به صورت آزمایشی تا 30 روز قابل استفاده بوده و شما می توانید با ارائه آن به مراجعین خود در طول دوره درمان به بهبود تنفس و تغییر پذیری ضربان قلب آنان کمک نمائید. استفاده از آن در طول جلسات نوروفیدبک و بیوفیدبک نیز می تواند کمک کننده باشد.
دانلود

article ez-air

"Pathways to Illness, Pathways to Health"  By Angele McGrady, Donald Moss
article ez-air
"Neurotherapy and Neurofeedback: Brain-Based Treatment for Psychological and Behavioral Problems" By Theodore J. Chapin, Lori A. Russell-Chapin
برای iOS نرم افزار Breath Pacer با امکانات خوب خود می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد.

لینک دانلود
Breath Pacer
برای اندروید نرم افزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارند که از جمله آن ها می توان به Paced Breathing اشاره نمود.
لینک دانلود
Paced Breathing
تعداد امتیازات: (18) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (4679)

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: